Aliance Renault-Nissan poskytne elektromobily

renault_nissan_konference COP 21.jpg

Aliance Renault-Nissan poskytne mezinárodní konferenci COP21 historicky největší vozový park elektromobilů. Jakožto oficiální dodavatel osobních vozidel pro konferenci OSN o klimatu COP21 v Paříži poskytne aliance pro tento výroční summit, který proběhne od 30. listopadu do 11. prosince, 200 elektromobilů.

Očekává se, že dohromady tyto vozy najedou přes 400 000 km, když budou převážet účastníky 21. ročníku Konference smluvních stran (známější pod zkratkou COP21). Výročního summitu COP21 by se mělo zúčastnit více než 20 000 zástupců OSN ze 195 zemí.

„Elektromobily představují praktický a cenově dostupný způsob přepravy. Zároveň nabízejí řešení k dramatickému snížení výfukových emisí CO2. Snižují také množství regulovaných výfukových zplodin a pomáhají zlepšit kvalitu ovzduší v našich městech. Veřejný a soukromý sektor mohou společně urychlit přechod na společnost s nulovými emisemi,“ uvedl Carlos Ghosn, předseda a výkonný ředitel aliance Renault-Nissan.

Vozový park pro konferenci COP21 bude tvořit dvoudveřový vůz Renault ZOE, kompaktní vůz Nissan LEAF a sedmimístná dodávka Nissan e-NV200. Vozidla budou doplňovat veřejnou dopravu a budou nepřetržitě zajišťovat kyvadlovou přepravu delegátů na místo konání konference v Le Bourget a zpět. Bude to poprvé, kdy OSN pro veškerou automobilovou kyvadlovou dopravu během summitu o klimatu využije flotilu elektromobilů.

Elektromobily bude řídit tým 200 profesionálních řidičů a 200 dobrovolníků z řad zaměstnanců společností Renault a Nissan. V červnu aliance Renault-Nissan oznámila, že hledá dobrovolníky, aby dala svým zaměstnancům z Paříže a okolí příležitost podílet se na konferenci COP21 jako dobrovolní řidiči. Strhla se lavina zájmu a do ukončení náboru se přihlásilo přes 450 zaměstnanců. 200 úspěšných žadatelů ze společností Renault a Nissan, stejně jako profesionální řidiči, pak podstoupí důkladné školení pro přípravu na tuto akci. „Zaměstnanci společností Renault a Nissan stojí v první linii revoluce elektromobilů. Mnoho z nich již s elektromobilem jezdí. Jsou těmi nejlepšími ambasadory, kteří prezentují přednosti těchto vozů a to, co mobilita bez emisí vlastně představuje,“ uvedl Ghosn.

Aliance Renault-Nissan ve spolupráci s francouzskými firmami vybuduje síť více než 90 rychlonabíjecích a standardních nabíjecích stanic. Ty budou rozmístěny ve strategických lokalitách a budou napájeny francouzským rozvodným závodem EDF poskytujícím energii získanou ze zdrojů s nízkými emisemi uhlíku. Zbývající emise budou kompenzovány v souladu s akreditovaným programem OSN pro kompenzaci emisí uhlíku. Rychlonabíjecí stanice dokáží nabít elektromobily z 0 na 80 % kapacity během zhruba 30 minut.

Od prosince 2010, kdy na trh zamířil její první elektromobil, Nissan LEAF, prodala aliance po celém světě více než 274 000 elektromobilů, což představuje více než polovinu elektromobilů, které jezdí po silnicích.

 

Foto:Renault-Nissan

motorinfo.cz