BMW a PSA Peugeot Citroën rozšiřují svou spolupráci

Citroen_Czero_6.jpg

Skupiny BMW a PSA Peugeot Citroën hodlají rozšířit svou vzájemně přínosnou spolupráci na vývoji a výrobě součástek pro hybridní vozy s předním pohonem.

 

Předseda představenstva skupiny BMW AG Norbert Reithofer a předseda představenstva PSA Peugeot Citroën Philippe Varin podepsali za tímto účelem dokument „Mémorandum of Understanding". Partneři se budou společně podílet na vývoji, výrobě a nákupu těchto součástek a povedou rovněž společnou nákupní politiku, což jim zaručí výrazné úspory. Tato dohoda také umožní sjednotit nejdůležitější prvky elektrifikace vozů.

„Tato spolupráce výrazným způsobem přispěje k dosažení konkurenceschopné struktury nákladů na poli elektrifikace vozů. Znamená rovněž novou významnou etapu na cestě k trvalé mobilitě," vysvětlil  Norbert Reithofer.

„S velkou radostí rozšiřujeme naši dlouhodobou spolupráci založenou na úzkých vztazích mezi našimi podniky. Nepochybuji o konkurenční výhodě, která vyplyne ze spojení zkušeností našich dvou skupin v oblasti hybridních technologií," prohlásil Philippe Varin.

Oba podniky se dohodly, že finanční detaily dohody nebudou zveřejňovat. Skupiny BMW a PSA Peugeot Citroën již několik let úspěšně společně vyrábí motory. V únoru 2010 se oba partneři zavázali vyvinout novou generaci čtyřválcových benzinových motorů, které budou splňovat normu Euro 6. Nynější společně vyvinuté motory se montují do některých modelů MINI a do řady modelů značek Peugeot a Citroën.