Bonett otevírá další stanici CNG

Bonett_CNG_Velke_Mezirici_1.JPG

Společnost Bonett Gas Investment a.s. otevřela u dálnice D1 ve Velkém Meziříčí již 11. vlastní veřejnou plnicí stanici CNG.

Ta se nachází u čerpací stanice pohonných hmot partnera, firmy Horácké autodružstvo, autorizovaného prodejce vozů Škoda na adrese K novému nádraží 1345. Nová plnicí stanice má jeden výdejní stojan CNG vybavený oběma typy plnicích koncovek, díky tomu mohou plnit stlačený zemní plyn jak osobní a dodávkové vozy (koncovka NGV1), tak i autobusy a nákladní vozidla (koncovka NGV2). Stanice je otevřena nonstop, placení je možné provést pomocí platebního terminálu CNG či platební kartou nebo v hotovosti.

“Pokračujeme v budování stanic a dále rosteme. Po srpnovém otevření plnící stanice v Hradci Králové a zářijovém spuštění nejvýkonnější CNG stanice ve střední Evropě v Dopravním podniku města Brna zahajuje ostrý provoz naše další plnicí stanice, tentokráte ve Velkém Meziříčí. Jedná se o naši 11. veřejnou plnicí stanici sítě BONETT EUROGAS CNG,“ uvedl Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment. „Do konce letošního roku plánujeme otevřít několik dalších vlastních plnicích stanic, a posílit tak naši pozici na domácím trhu. S expanzí počítáme i nadále, do pěti let chceme počet našich CNG stanic zvýšit až na čtyřnásobek. Tak jak se rozšiřuje nabídka vozidel poháněných CNG spolu s poptávkou po těchto vozidlech na domácím trhu, poroste i síť našich stanic. Spuštění 11. naší CNG stanice v 11 hodin dne 11. 11. 2014 je více než symbolické,“ dodal Holovčák.

Velkou výhodou je umístění plnicí stanice v autokomplexu Horáckého autodružstva, neboť zde řidiči najdou všechny potřebné motoristické služby v jednom místě, od plnění CNG  až například po nákup nového vozidla Škoda Octavia G-Tec na zemní plyn. Horácké autodružstvo nabízí také výhodné financování nákupu vozu.

V současnosti je v České republice přes 8 000 vozidel na CNG a motoristé mají k dispozici celkem 65 plnicích stanic na stlačený zemní plyn, do konce roku se očekává přírůstek dalších až deseti výdejních míst. Cena CNG se dlouhodobě pohybuje na čtyřiceti až padesáti procentech v porovnání s benzinem nebo naftou. Náklady na ujetí jednoho kilometru se tak pohybují kolem jedné koruny. S růstem poptávky po tomto palivu roste též nabídka prodávaných vozidel na CNG, aktuálně si mohou zájemci vybrat z více než 60 typů vozidel všech kategorií, z toho je kolem 40 modelů osobních vozů.

 

Foto:Bonett

 

Zdroj: motorinfo.cz