E.ON otevřel v Českých Budějovicích novou plnicí stanici na CNG

CNG_eon.JPG

Společnost E.ON otevřela další veřejnou plnicí stanici na stlačený zemní plyn CNG v Českých Budějovicích ve směru na Prahu.

Plnička je součástí čerpací stanice Jihotrans a dokáže naplnit jak osobní automobily, tak i nákladní vozy a autobusy. Ještě do konce letošního roku E.ON plánuje zprovoznit další dvě plnicí stanice.

Veřejná plnicí stanice na CNG byla otevřena na Pražské třídě 2650 v Českých Budějovicích. Pásku slavnostně přestřihl předseda představenstva E.ON Energie pan Michal Šafář spolu se zástupci Porsche Immobilien CZ spol. s r.o. a GW Diesel a.s. „Jedná se již o druhou veřejnou plnicí stanici v Českých Budějovicích. Zákazníci se mohou těšit na vysoký komfort a nadstandardní výbavu plnicí stanice. Díky dvojímu způsobu plnění 3x NGV1 a 2x NGV2 nebude problém naplnit kromě osobních automobilů ani nákladní vozy a autobusy, přičemž nezáleží, na které straně mají otvor pro plnění,“ popisuje Radek Patera ze společnosti E.ON Energie a.s.

Plnicí stanice mimo jiné nabízí i veškerý další komfort v podobě obchodu, vysavače či kompresoru. Řidiči také ocení vysoký výkon kompresoru a non-stop otevírací dobu. Platit je možné v hotovosti, platební kartou, CNG kartou i kartou CCS. „V současné době je v České republice registrováno přes deset tisíc vozů na CNG, které obsluhuje 98 plnicích stanic,“ vysvětluje Patera.

 

Ilustrační foto:E.ON

motorinfo.cz