Honda CR-Z Autem roku 2010-2011 v Japonsku

Honda_CR-Z_3.jpg

Hybridní automobil CR-Z obdržel ocenění Automobil roku 2010-2011 v Japonsku, které uděluje výkonný výbor ankety Automobil roku v Japonsku.

Sportovní hybrid CR-Z využívá kombinaci benzinového motoru i-VTEC o objemu 1,5 litru a originálního systému Honda Integrated Motor AssistTM (IMA®), která vytváří progresivní a dynamický celek nabízející agilní a dynamické jízdní vlastnosti s mimořádně nízkou spotřebou paliva dosahující pouhých 5,0 l/100 km v kombinovaném režimu.

Takanobu Ito, prezident a generální ředitel společnosti Honda Motor Company, k tomu uvedl: „Jsme velmi hrdí, že model CR-Z byl v silné konkurenci dalších nových modelů vybrán Automobilem roku 2010-2011 v Japonsku. Toto ocenění je důkazem, že veřejnost přijala snahu společnosti Honda nabídnout mimořádnou ohleduplnost k životnímu prostředí v podobě hybridního automobilu, se kterým bude jízda zábavou a který bude navíc nabízen za dostupnou cenu, ale také úsilí značky Honda maximalizovat potěšení z vlastnictví a z jízdy s automobilem jako takovým. Jsme také přesvědčeni, že toto ocenění modelu CR-Z odráží společné úsilí našich obchodních partnerů a celé řady dalších subjektů, které vývoj a výrobu tohoto modelu podpořily. Pokud jde o budoucnost, společnost Honda má v úmyslu nabídnout více potěšení ještě většímu počtu zákazníků."

Za 31 let existence ankety Automobil roku v Japonsku značka Honda toto ocenění získala jedenáctkrát, čímž předčila všechny ostatní výrobce. V minulém roce, kdy organizátoři slavili 30. výročí této ankety, byla zvláštní cena „Nejlepší automobil 3. dekády" udělena modelu Honda Fit (Jazz) z roku 2001. Od roku 2000 značka Honda v anketě Automobil roku v Japonsku uspěla celkem šestkrát.

Fotogalerie k článku