Hyundai Fuel Cell mezi deseti nejlepšími motory

Hyundai Tuscon ix Fuel Cell motor.jpg

Motor s vodíkovými palivovými články Hyundai Fuel Cell se zařadil mezi desítku nejlepších pohonných jednotek na světě v tomto roce.

Rozhodli o tom redaktoři odborného motoristického časopisu WardsAuto World, který žebříček nejlepších pohonných jednotek už od roku 1995 každoročně sestavuje.

Motor Fuel Cell, který se v Evropě montuje do modelu ix35 a v zámoří do jeho obdoby Tucson, byl do žebříčku Ward‘s 10 Best engines zařazen jako vůbec první agregát svého druhu. „Hyundai Fuel Cell je skvělým technologickým úspěchem a znamená velký pokrok ve vývoji vozidel s nulovými emisemi,“ uvedlDrew Winter, šéfredaktor časopisu. Podle něj vývojáři značky odvedli skvělou práci, když dokázali nejmodernější automobilovou techniku, kterou si lze v současnosti představit, zakomponovat do prostorného rodinného vozu. „Výsledkem je velmi podařené auto. Pohon je mimořádně tichý a má skvělý dojezd 265 mil (426 km). Navíc můžete dotankovat během několika minut místo hodin jako u elektromobilů na klasické baterie,“ dodal šéfredaktor.

Hyundai Fuell Cell účinně nahrazuje běžné akumulátory používané v elektromobilech tím, že vyrábí elektrickou energii z vodíku pomocí elektrochemického procesu, při kterém nedochází k jeho spalování a celá soustava je bez jakýchkoli pohyblivých částí.

Foto:Hyundai
Zdroj:motorinfo.cz