Miliarda kilometrů pro Nissan LEAF

nissan_leaf_miliarda kiometru.jpg

Společnost Nissan zveřejnila, že majitelé elektromobilů LEAF v rámci systému telematiky CarWings společně dosáhli působivé hodnoty miliardy kilometrů ujetých po celém světě.

Ušetřili tím více než 180 milionů kilogramů emisí CO₂ (souhrnné hodnoty vycházejí z údajů globálního datového centra společnosti Nissan (GDC) k 30. 9. 2014 (UTC). Údaje o vzdálenosti a emisích CO₂ jsou shromažďovány pouze z vozů Nissan LEAF registrovaných do systému CarWings - zhruba 54 % z celkového počtu prodaných vozů).

Tento úspěch přichází čtyři roky po zahájení prodeje modelu LEAF, který se v roce 2010 stal jedním z prvních sériově vyráběných ryzích elektromobilů. V současnosti se jedná o nejprodávanější elektromobil v historii. Po celém světě se dosud prodalo 147 000 vozů LEAF, z čehož 31 000 našlo své majitele v Evropě.

Díky inovativní telemetrii systému CarWings, kterým je model LEAF vybaven, mohla společnost Nissan již od jeho uvedení na trh vést přesné záznamy o celkové vzdálenosti ujeté každým vozem LEAF zaregistrovaným v systému CarWings. Nissan zaznamenává kilometry na online počítadle a série videí povzbuzuje majitele, aby přispěli svými najetými kilometry.

Předseda představenstva společnosti Nissan v Evropě Paul Willcox uvedl: „Naším cílem bylo, aby majitelé Nissanu LEAF, kteří se zaregistrují do našeho inovativního systému CarWings, najeli miliardu kilometrů do ledna 2015. Moc nás proto těší, že jsme tohoto významného milníku dosáhli dříve, než se předpokládalo. Rádi bychom poděkovali každému majiteli Nissanu LEAF za to, že nám tohoto světového prvenství pomohl dosáhnout. Nissan LEAF byl prvním sériově vyráběným rodinným elektromobilem, který kdy spatřil světlo světa, a vykazuje nejlepší statistiky spokojenosti majitelů v celé modelové řadě značky Nissan. Tento milník v podobě takto neuvěřitelné vzdálenosti ukazuje, že mnozí naši zákazníci najíždí kilometry velmi rychle, a to v tichu a bez emisí."

Výjimečný výsledek je důkazem úspěch modelu LEAF a představuje svědectví o tom, že společnosti Nissan na trhu s elektromobily právem náleží vedoucí postavení. Nissan si v tomto směru stále udržuje přední příčku - uvedla totiž na trh již druhý 100% elektromobil - model e-NV200, kompaktní městskou dodávku.

 

Foto:Nissan
Zdroj:motorinfo.cz