Mitsubishi i-MiEV míří do Paříže

i-mievl.jpg

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) představí v premiéře evropskou specifikaci svého elektrického vozu Mitsubishi i-MiEV na mezinárodním autosalonu v Paříži.

MMC plánuje uvedení evropská specifikace vozu Mitsubishi i-MiEV  na 14* trzích, včetně Francie, Velké Británie, Německa již v prosinci; další trhy budou následovat ve fiskálním roce 2011.

Cena** vozu se bude na jednotlivých trzích lišit, ale bude se pohybovat v rozmezí 33 000 - 35 000 EUR, přičemž po odpočtu vládního příspěvku (tam, kde je aplikovatelný) se cena dostane na 30 000 EUR, za které bude vůz prodáván na většině trhů.

* Rakousko, Belgie, Dánsko, Francie, Německo, Irsko, Itálie, Holandsko, Norsko, Portugalsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie

** cena vozu včetně baterií

V porovnání k verzi určené pro japonský trh jsou součástí evropské specifikace prvky jako:

  • nový design předního a zadního nárazníku podle předpisů EU;
  • upravený centrální panel;
  • vylepšený komfort interiéru.

Dále pak byla vylepšena bezpečnost - jak aktivní, tak i pasivní - a to díky ASC, jako základní výbava byly doplněny boční a okenní airbagy.S cílem oslavit 40 let působení Mitsubishi Motors v oblasti vývoje vozů na elektrický pohon, bude navíc v Paříži hale č. 8 poprvé v Evropě představen Mitsubishi Minicab EV z roku 1989.

Fotogalerie k článku