První uživatelkou vozu Peugeot iOn je španělská královna

Peugeot iOn_spanelska_kralovna.jpg

Během svého pobytu v Palma de Majorka, bude španělská královna Sofie používat pro cestování vůz Peugeot iOn, který jí poskytlo zastoupení značky Peugeot ve Španělsku. Královna Sofie se tak stane první uživatelkou nového elektrického vozu značky Peugeot.

Pro Peugeot je tak ctí svěřit tento první sériový exemplář modelu Peugeot iOn do služeb španělské královské rodiny, známé svým aktivním přístupem k ochraně životního prostředí. Značka Peugeot se stala s modelem 106, prodávaným v letech 1995 až 2003, světovou jedničkou v  produkci elektrických vozů. Uvedením prvního elektrického vozu nové generace - modelu iOn - zahájí na konci roku 2010 Peugeot novou etapu své globální strategie snižování emisí. Tichý, živý, snadno ovladatelný a současně výkonný díky svému elektrickému motoru o výkonu 47  kW (64 k) nabídne tento čtyřmístný  kompaktní městský vůz o délce 3,48 m svým uživatelům jednoduché a pohodlné řízení i vysokou úroveň bezpečnosti a komfortu. Díky efektivnímu využívání elektrické energie zaručuje iOn dojezd 150 km v normalizovaném evropském cyklu. Lithium-iontovou baterii lze zcela nabít za 6 hodin a při rychlém dobíjení pomocí zvláštní svorky stačí už 30 minut k dobití na 80 %. Vůz iOn, je určený jak pro firemní tak i pro soukromé zákazníky a bude k dispozici od konce letošního roku za měsíční nájemné nepřesahující 500 EUR, jenž bude zahrnovat i údržbu a asistenční služby.

Peugeot iOn, 100 % elektrický, 100 % reálný vůz, to jedna z odpovědí značky Peugeot na nové potřeby městské mobility. Odpovědí, která nezůstává bez odezvy, neboť k dnešnímu dni bylo podepsáno již 15 dohod o záměru (Letter of Intention) s mobilními operátory, energetickými společnostmi a firmami zaměřující se na služby pronájmu a sdílení vozů (car-sharing) v různých evropských zemích.

Fotogalerie k článku