PSA Peugeot Citroën spolupracuje s EDF

Citroen_Czero_6.jpg

PSA Peugeot Citroën a EDF budou společně nápomocni zákazníkům z řad soukromých osob, podniků i místních správních celků, kteří se rozhodnou zakoupit vůz s elektrickým pohonem.

Skupina PSA Peugeot Citroën, která jako první evropský výrobce uvede koncem letošního roku na evropské trhy vozy s elektrickým pohonem nové generace (Peugeot iOn a Citroën C-Zéro) a skupina EDF, přední evropský dodavatel energií, spojí své know-how a své prostředky, aby odpověděly na dotazy zákazníků ohledně nabíjení vozů v elektrické síti a zejména v domácnostech. „Je zásuvka, kterou hodlám používat, vhodná a je vybavena potřebným povinným zabezpečením?", „Stačí moje smlouva na výkon, který je nutný k nabití vozu s elektrickým pohonem?". To je jen několik z otázek, na které má mechanismus, který oba partneři připravují, odpovědět.

Soukromí zákazníci, kteří si chtějí pořídit vůz s elektrickým pohonem značky Peugeot nebo Citroën, zkontaktuje EDF v rámci této dohody s profesionály, kteří jsou součástí její sítě smluvních elektrikářů. Ti budou moci ověřit elektrické rozvody a zařízení zákazníků a v případě potřeby připraví návrh na jejich zabezpečení tak, aby splňovala platné předpisy a normy. Technické předpisy a bezpečnostní normy platné pro nabíjení baterií vozu s elektrickým pohonem jsou totiž srovnatelné s předpisy a normami platnými pro velké elektrospotřebiče, které vyžadují přepěťovou ochranu, kabel vhodného průřezu a správnou zásuvku. Zabezpečená domácí zásuvka, tzn. zásuvka, která splňuje tyto podmínky, proto může sloužit k nabíjení baterií elektrického vozu. Firemní zákazníci a správní celky, které své vozové parky vybavují vozy s elektrickým pohonem, se spojí s EDF, která jim nabídne poradenskou službu zaměřenou především na úpravu elektrické instalace v jejich prostorách a v případě zákazníků společnosti EDF i úpravu smlouvy na dodávku elektrické energie.

Oba partneři chtějí pomocí této jednoduché služby, která začne fungovat v nejbližších měsících, podpořit ve Francii rozvoj trhu s vozy na elektrický pohon.

Tato dohoda posiluje již existující vztahy mezi oběma skupinami. EDF a PSA Peugeot Citroën se totiž spojily již v roce 2008 v rámci partnerství v otázce elektrické mobility. Spolupracují rovněž v rámci francouzsko-německého projektu přeshraničního testování a v nejbližší době budou společně provádět testy využití hybridních vozů s elektrickým dobíjením v partnerství s agenturou pro životní prostředí a energetiku ADEME (projekt Hydole).