Studie RAV4 EV chystá premiéru

RAV4 EV_il.jpg

Vývojová studie RAV4 EV automobilových značek Tesla a Toyota se představí ve společné premiéře na autosalonu v Los Angeles.

Koncept RAV4 EV - postavený na základech vysoce praktického kompaktního SUV Toyota RAV4 a vybavený elektrickým pohonem Tesla - by se měl objevit v běžném prodeji v USA dle současných plánů od roku 2012. Na tiskové konferenci dne 17. listopadu pořádané v rámci zmíněného autosalonu pak společnost Toyota Motor Corporation (TMC) plánuje oznámit konkrétní technické údaje této vývojové studie, včetně dojezdové vzdálenosti. Společnosti Tesla a TMC letos v květnu oznámily záměr spolupracovat na vývoji elektromobilů a součástí, stejně tak jako v oblasti výrobních systémů a technické podpory. Tesla věří, že získá nové informace a bude těžit ze zkušeností TMC v oblasti technické konstrukce a výroby, zatímco TMC si od spolupráce slibuje získání nových informací o elektrických pohonech Tesla, ale i nových zkušenosti při hledání neotřelých řešení, rychlém rozhodování a pružném přístupu.

TMC podporuje využívání dalších zdrojů energie (například elektřiny) tvořících alternativu k benzinu, ve snaze omezit spotřebu fosilních paliv a snížit emise CO2. V roce 1997 tato společnost představila model Prius, celosvětově první sériově vyráběný osobní vůz s hybridním pohonem kombinujícím zážehový motor a elektromotor. Celkové prodeje tohoto modelu nedávno přesáhly hranici 2 milionů kusů. V letech 1996 až 2003 pak TMC prodala přibližně 1 900 kusů první generace modelu Toyota RAV4 EV, který je celosvětově prvním běžně prodávaným vozem poháněným akumulátory NiMH.