Toyota Mirai získala ekologické ocenění

toyota_mirai_oceneni.jpg

Rakouský autoklub ARBÖ (Auto-Motor und Radfahrerverbund Österreiche) udělil modelu Toyota Mirai ekologické ocenění „Environmental Award“ za rok 2015.

Cena byla předána včera na slavnostním vyhlášení ve Vídni, kde vodíková Toyota Mirai zvítězila v kategorii „současné pokrokové ekologické technologie“. Porotu tvořili odborníci z autoklubu ARBÖ.

„Rádi bychom poděkovali autoklubu ARBÖ za udělení této prestižní ceny právě modelu Toyota Mirai,“ řekl k ocenění Gerald Killmann, viceprezident pro výzkum a vývoj společnosti Toyota Motor Europe, a doplnil: „Mirai hraje zásadní roli v uskutečňování vize automobilky Toyota, kterou je trvale udržitelná mobilita. Je prostředkem, jenž nám dovoluje cestovat svobodně a v pohodlí, bezpečně a ohleduplně k životnímu prostředí, v duchu trvalé udržitelnosti.“

Toyota se soustředila na požadavky automobilového průmyslu v příštích 100 letech a pustila se do vývoje vozu, jenž by dokázal nabídnout jedinečnou přidanou hodnotu. Tím se stal model Mirai, který umožňuje rozvoj společnosti využívající energii vodíkového paliva. „V Toyotě jsme toho názoru, že společně budou existovat různorodé technologie, od elektromobilů přes hybridní automobily až po ty nejprogresivnější automobily poháněné palivovými články,“ vysvětluje Gerald Killmann, proč se automobilka pustila do vývoje vodíkových aut.

Ekologické ocenění od autoklubu ARBÖ získala již v roce 1999 první Toyota Prius za průkopnickou technologii hybridního pohonu. Další ocenění bylo uděleno v roce 2012 pokrokovému modelu Prius Plug-in Hybrid.

 

Foto:Toyota

motorinfo.cz