Toyota začne vyrábět Prius také v Thajsku

Prius_výroba.jpg

Společnost Toyota Motor Corporation (TMC) oznámila, že v rámci svých snah o prosazování hybridních vozů v celosvětovém měřítku plánuje vyrábět model Prius v závodu své dceřiné společnosti Toyota Motor Thailand Co., Ltd. (TMT), který je thajskou výrobní základnou TMC.

Výroba by měla být spuštěna letos v listopadu v závodu Gateway společnosti TMT. Zájem thajských zákazníků o otázky ochrany životního prostředí a nové technologie neustále roste. Zahájení výroby modelu Prius v Thajsku navazuje na loňské spuštění výroby a prodeje sedanu Camry s hybridním pohonem.

Novinku oznámil prezident společnosti TMT Kjoiči Tanada, který uvedl: „S ohledem na vynikající ekologické parametry, zajímavý design a pokrokové technologie modelu Prius věříme, že tento vůz nabídne radost z řízení ještě vyššímu počtu thajských zákazníků."

Model Prius, který se na trhu poprvé objevil v roce 1997, překročil koncem letošního září milník 2 milionu vozů prodaných souhrnně na všech světových trzích. Toyota posiluje výrobu vozů s plnohodnotným hybridním pohonem, jejich prodej i strukturu souvisejících služeb s cílem prodávat co nejdříve během této dekády minimálně 1 milion vozů ročně (dohromady na všech světových trzích). Toyota již od svého založení staví na filozofii „pomáhání společnosti prostřednictvím výroby automobilů" a chce i nadále usilovat o výrobu takových vozů, které odpovídají potřebám zákazníků.