Visa Europe partnerem Formule E

visa_e formule.jpg

Platební asociace Visa Europe uzavřela sponzorskou smlouvu s federací FIA na následující tři ročníky – do roku 2018.

Platební asociace tímto krokem navazuje na své úspěšné partnerství z loňského prvního ročníku závodů ryze elektrických vozů. Stejně jako v minulém roce bude i letos udělovat cenu Visa Fastest Lap za nejrychleji zajeté kolo každého závodu. Vítěz loňského ročníku Nelson Piquet Junior se zároveň stane prvním řidičským ambasadorem značky.

„Partnerství Visa Europe a Formule E představuje kombinaci dvou průkopnických značek, které dokonale rezonují ve svém přístupu k inovacím. Formule E pohání změny směřující k elektrické budoucnosti automobilového průmyslu a přináší zcela nové pojetí motorsportu. Visa Europe zase neustále hledá cesty, jak platební systémy transformovat pro budoucnost. Díky jejím novátorským technologiím jsou platební transakce stále rychlejší, jednodušší a bezpečnější,“ přibližuje důvody spolupráce Mark Antipof, ředitel obchodního a marketingového oddělení Visa Europe.

Asociace Visa bude mít coby oficiální platební partner zajištěnou propagaci podél trati všech 11 závodů série, zároveň bude mít k dispozici vstupenky pro své zákazníky. Bude moci vytvářet speciální nabídky pro spotřebitele na všech evropských závodech a postoupit práva na závody svým partnerům.

„Kromě tradičních marketingových nástrojů bychom k oslovení našich zákazníků, členů a obchodníků rádi využili také inovativní způsoby, s důrazem na sociální sítě a digitální média. Líbí se nám, jakým způsobem Formule E navazuje přímý kontakt s fanoušky třeba prostřednictvím revoluční iniciativy FanBoost, kdy fanoušci na sociálních sítích hlasují pro své oblíbené řidiče, a tím zvyšují výkon jejich vozů. Věříme, že naši interakci s fanoušky zvýší spolupráce s Nelsonem Piquetem Juniorem, který se od letošního ročníku stává ambasadorem naší značky,“ uvádí Mark Antipof.

Důvodem, proč se Visa Europe rozhodla podpořit vítěze ročníku 2014/15, je podle něj nejen jeho mistrovství na trati, ale také kosmopolitní životní styl a otevřenost vůči fanouškům. „Nelson Piquet Jr. svými výsledky jednoznačně potvrzuje, že naprosto spolehlivě dokáže pracovat pod velkým tlakem a ve velkých rychlostech, stejně jako Visa. Velkým plusem je však i to, že hovoří sedmi evropskými jazyky a je velmi aktivní na sociálních sítích. To nám usnadní společnou komunikaci v průběhu celé série,“ doplňuje Antipof.

Šampionát Formule E sestává z 11 závodů v 10 zemích a účastní se ho 20 řidičů z 10 týmů. Ročník 2015/16 odstartoval v 24. října v Pekingu.

 

Foto:Visa

motorinfo.cz

<a href='http://motorinfo.cz/bannery/www/delivery/ck.php?n=aadb4010&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE' target='_blank'><img src='http://motorinfo.cz/bannery/www/delivery/avw.php?zoneid=6&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE&n=aadb4010' border='0' alt='' /></a>