Zeleným autem roku 2016 je Ford Mondeo HEV

Ford_Mondeo-Hybrid_6.jpg

V 6. ročníku ankety Zelené auto roku zvítězil Ford Mondeo HEV.

Odborná porota složená z motoristických novinářů a dalších odborníků z automobilové branže rozhodla o tom, že titul Zelené auto roku 2016 získal vůz Ford Mondeo HEV.

Zástupci společnosti FORD MOTOR COMPANY, s.r.o. si cenu převzali na slavnostním večeru při vyhlášení ankety FLEET DERBY.

Ford Mondeo HEV je v tuto chvíli nabízen pouze s karosérií sedan. Hnací ústrojí je tvořeno kombinací speciálně vyvinutého zážehového motoru o objemu 2,0 l, elektromotoru a lithium-ion akumulátoru s kapacitou 1,4 kWh. Vůz má kombinovanou spotřebu paliva 4,2 l/100 km a emise CO2 99 g/km.

Za vítězným vozem Ford Mondeo HEV se na druhé příčce umístila Škoda Superb GreenLine a na třetím místě pak Volkswagen Golf GTE.

Co je anketa Zelené auto roku?

Zelené auto roku 2016 je anketou, jejímž cílem je ocenit vůz, který v daném roce nejvíce přispívá ke snížení zátěže na životní prostředí. Cílem je zviditelnit a podpořit alternativní a další technologie v automobilovém průmyslu ovlivňující zatížení životního prostředí.

Do ankety mohou být zařazeny hybridní modely, elektroauta, automobily poháněné palivovými články či spalující vodík, auta s pohonem na zemní plyn, LPG, na E85 a tzv. úsporné modely, což jsou modely vybavené souborem technických opatření vedoucích ke snížení spotřeby (stop-start, prodloužené převody, úsporné pneumatiky, indikátor řazení, inteligentní alternátory). Může se jednat o facelift či modernizaci modelu, v jehož rámci se poprvé objeví nějaká ekologická, resp. úsporná technologie. Volí se jeden vybraný model.